הסכם שותפים

הסכם שותפים

הסכם שותפות עסקית

הסכם שותפים יכול להיערך בין מספר שותפים או יותר. השותפות העסקית המקובלת והאפקטיבית ביותר היא בין שני אנשים. היא יוצרת קשר מסודר ויעיל  ביניהם כאשר הם משלימים אחד את השני. יש צורך להסדיר בכתב את ההסכמות שביניהם המהוות בסיס לפעילות העסקית המשותפת. ויינברג ושות' משרד בוטיק בתחומי המשפט המסחרי עוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע רב.

הסכם שותפים – כולל סעיפים רבים 

הסכם שותפים מגיע בדרך כלל לאחר הכרות בין היוצרים אותו. החשיבות הרבה הינה ליצירת תלכיד מוצלח בין שני אנשים המשלימים בתכונותיהם וביכולת הביצוע שלהם. כל אחד פעיל בתחום בו הוא מתמחה. טכני, שיווקי, פיננסי, ניהולי ועוד. היות ומדובר על קשר פעיל לתקופה ארוכה הרי שיש צורך לכל שותף לבדוק על השני, ובכלל זה, את ערכיו, אישיותו ותכונותיו, מצבו הפיננסי, המשפחתי ועוד. צריך להוסיף עוד כי מתכונת של ריבוי שותפים פחות מומלצת בגלל הדינאמיקה הבעייתית הקשורה בהן. יחד עם זאת, עורך דין יכול להכין הסכם גם עבורן ובהתייחסות לנושאים הספציפיים המייחדים אותם. רוב ההסכמים קובעים אחריות משותפת לכל הפעילות אבל קיימים גם הסכמי שותפות מוגבלת מעט שונים. השוני הוא בכך שאחריות שותף אחד  הינה מוגבלת עד לגובה השקעתו ולשותף השני היא אינה מוגבלת בהתאמה. אלו מקובלים בעיקר בקרנות גידור להשקעה בשוק ההון, בהייטק, בנדל"ן ועוד. 

תוכן ההסכם שותפים

ההסכם כולל מספר נושאים מהותיים ובין היתר זכויות וחובות כולל התרומה של כל אחד, ניהול ותחומי אחריות כולל סמכויות וקבלת החלטות, אופן קבלת החלטות, תגמולים כספיים, מנגנון היפרדות, יישוב סכסוכים וסעיפים רלוונטיים אחרים. יש חשיבות רבה לאופן ניסוח הסעיפים ולהתייחסות לכל האלמנטים החשובים הללו. החשיבות הינה להתנהלות יעילה ובריאה וגם להיפרדות מסודרת.

משרד בעל מוניטין

ויינברג ושות' משרד בוטיק בתחומי המשפט המסחרי עוסק בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא כולל ייעוץ, ייצוג וליווי נקודתית ולאורך תהליכים ועוד. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מלימודים, התמחויות והשתלמויות וממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך שנים. הם ישמחו לשרת אחרים.

חוזה שותפות עסקית 

חוזה שותפות עסקית מיועד להעלות על הכתב את כל ההסכמות שהושגו בעל פה ועוד. הוא כולל מספר סעיפים חיוניים וחשובים ואחרים משניים. הוא חייב להיערך על פי החוק, ולכן, נדרשת מעורבות של עורך דין הבקיא בנושא. הרצון והצורך הינו, כמובן, לייצור עסק מכניס ומרוויח. ויינברג ושות' משרד בוטיק בתחומי המשפט המסחרי עוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע רב.

חוזה שותפות עסקית – להסדרת הפעילות  

חוזה שותפות עסקית מותאם לשותפויות של עד 20 אנשים להוציא מקרים מסוימים. עם זאת, מרבית השותפויות העסקיות הינן בנות 2 אנשים מהסיבה הפשוטה, שכמות רבה של שותפים עלולה ליצור בעיות ניהול קשות אשר יכבידו על זרימת העסק. שותפות עסקית בת שני אנשים שהכימיה ביניהם עובדת היטב ואשר כל אחד אחראי על תחומים בהם הוא מוכשר עשויה להיות מוצלחת ולהפיק רווחים נאים. מומלץ לקראת כניסה לכל סוג של שותפות עסקית לערוך בדיקה יסודית לגבי עצם הרעיון בשותפות ולגבי המועמד השני. הוא חייב להתאים מבחינה כלכלית, ערכית ומקצועית. הרצון בשותף נובע מצורך פנימי, מביטחון כלכלי, מרצון לחלק עומס ולנצל כישורים משותפים ועוד. יש לתאם ציפיות, וכן, לערוך תכנית עסקית מפורטת. ניתן למצוא שותפות באחריות מלאה של כל השותפים או באחריות מוגבלת על פי רמת ההשקעה של אחד השותפים.

מה כולל הסכם?

ההסכם כולל מספר סעיפים מהותיים וחיוניים. כך, זכויותיו וחובותיו של כל שותף, ניהול ותחומי אחריות לרבות סמכויות וקבלת החלטות, אופן קבלת החלטות, תגמולים כספיים, מנגנון היפרדות, יישוב סכסוכים וסעיפים חשובים אחרים. חשיבות ההסכם הוא בכך שהדברים ברורים ובכך שלא ניתן לפרשם אחרת מהנכתב בפועל. נכון הוא, שלאורך השנים נוצרים שינויים אבל הסכם טוב מספק יציבות ברורה.

משרד ידוע

ויינברג ושות' משרד בוטיק בתחומי המשפט המסחרי עוסק בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי שנלווה אליו יחס אישי. הוא כולל ייעוץ לכל מתלבט, ייצוג וליווי, מחירים נוחים ועוד. מנהליו הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך שנים. הם ישמחו להעמיד את התשתית הקיימת אצלם לטובת לקוחות אחרים.

שיתוף:

עוד מאמרים

סכסוך עסקי
סכסוך עסקי

סכסוכים עסקיים ומסחריים סכסוך עסקי יכול להיווצר סביב בין גופים עסקיים